Sanal Gerçeklik ve Rehabilitasyon

Aktif video oyunları iyi odaklanmış ve her yerde fiziksel ve bilişsel rehabilitasyona izin veren bir rehabilitasyon programı sunar. Kişiselleştirilmiş bir programla sürdürülebilir motivasyon, tedavi sürecini hızlandıran avantajlarından biridir.

Sanal gerçeklik uygulamaları kullanıcının çeşitli objeleri sanal ortamda hareket ettirmesine ve dolayısıyla egzersiz yapmasına imkan tanıyor. Fizyoterapistlere; hastaların ihtiyaçlarına göre egzersizleri tanımlama ve seviyelerini belirleme imkanı sunan çözümlerimiz, tedaviyi kişiye özel hale getiriyor.

Sağlanan çözümler fizyoterapistlerin hastaların ihtiyaçlarına göre egzersizleri tanımlama ve seviyelerini belirleme imkanı sunarak tedaviyi kişiye özel hale getirir ve her hastanın kendi ihtiyacı olan doğru egzersizi yapmasını sağlar. Çeşitli sensörler kullanarak birçok egzersiz hareketlerini kapsayacak şekilde uygulamalar sunabiliyor. Egzersizler sırasında ölçümler alarak uzmanların analiz ve değerlendirmelerini objektif olarak yapma ve veriye dayalı rehabilitasyon programı tanımlama imkanı oluyor. Geliştirilen mobil uygulama sayesinde rehabilitasyonun merkezler ve hastaneler dışında da devam ettirilebilmesine imkan sağlayarak evde sağlık hizmeti sunulmuş oluyor ve rehabilitasyon sürecinin sürdürülebilir olmasını sağlanıyor.

www.fizyosoft.com

www.becureglobal.com